Yukarı Çık

Tüm sıcaklıklarda akustik temizlik

Sıcaklığın 1500°C/ 2730° F'ye yükseldiği uygulamalara yönelik çözümler

Daha Fazla Bilgi

sesle temiz kalın

Hakkımızda & Ne Yapıyoruz?

Nirafon Oy'un uzmanlık alanı, akustik temizleme sistemleri ve cihazlarının tasarlanması ve üretimidir. Nirafon akustik temizleme, kazan tesislerinde ve proses endüstrilerinde ısı transfer yüzeylerinin ve emisyon kontrol uygulamalarının temizliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özel güçlü yanımız, geniş bir sıcaklık aralığındaki ısı transfer yüzeylerini temizlemek için çözümler üretme yeteneğimizdir. Aslında, sıcaklığın 1500 ° C / 2730 ° F'ye yükseldiği uygulamalara yönelik çözümler sunan piyasadaki tek firma biziz.

Endüstri lideri yenilik yaratıcısı

30 yılı aşkın bir süredir, araştırma kuruluşları ve farklı endüstrilerle yakın işbirliği içerisindeyiz. Bu işbirliği, ürün geliştirmemizin temelini oluşturur ve bize pratik çözümler üretmede sağlam bir arka plan sağlar.

Kolay ve Hızlı Çözüm

Nirafon akustik temizleme sistemi çok hızlı monte edilebilir ve buhar kurum üfleyic gerek yoktur. Lokal kirlenme problemleri için, sistem birçok durumda bir gün içinde kurulabilir ve işlem, üretim süresi boşa harcanmadan tekrar çalıştırılabilir. Teslimatlarımız hızlı çözümler sağlamak için hızlı ve güvenilirdir. Örneğin; acil müdahale gerektiren tıkanıklık sorunları.

avantajlarımız

Sesle temiz kalın

Nirafon akustik temizleme sistemi, diğer kazanlı veya proses temizleme yöntemlerine kıyasla çeşitli avantajlar sunar.

Temizlik sürekli olarak muhafaza edilir

Nirafon akustik temizleme, üretimin durması veya kesintiye uğramasını gerektirmeyen tamamen bağımsız bir işlemdir. Bu işlem 'On-line(çevrimiçi)' bir işlem olduğundan, tesisin işlemediği süreyi önemli ölçüde azaltır veya hatta ortadan kaldırır ve ekipman kullanılabilirliğini artırır. Aynı zamanda, Nirafon akustik temizleme sistemleri, elle temizlik gereksinimini en aza indirmek için tesis kapanmaları sırasında kullanılabilir.

Su yok, aşınma, korozyon veya mekanik yıpranma yok

Nirafon sistemleri, enerji santrallerinde su kullanımını önemli ölçüde azaltır. Kurum üfleme için buhar artık gerekli değildir, bu nedenle güç üretiminde asıl amacı için kullanılabilir. Akustik temizlik aynı zamanda yüzeyleri temiz tutmanın nazik bir yoludur. Temizlikten kaynaklanan mekanik yıpranma, aşınma veya korozyon yoktur.

En yüksek enerji verimliliği olan temizlik çözümü

Nirafon akustik temizleme sistemleri, geleneksel temizleme yöntemlerine karşılık üstün ve uygun maliyetli bir alternatif olarak birkaç farklı avantaj sunar. Bu sistemler tesis verimliliğini yüksek seviyede tutarlar. Nirafon akustik temizleme sistemi, kurum, kül ve partikül madde tortularını yüzeylerden sürekli olarak temizler, böylece birikim oluşmasını önler ve kazanlarda ısı transfer verimliliğini, torba filtrelerindeki basınç düşüşlerini, fanlardaki titreşim seviyelerini istenilen seviyelerde muhafaza ederler.

Önemli maliyet tasarrufu sağlama

Nirafon akustik temizleme sistemi son derece uygun maliyetli bir çözüm sunar. Nirafon akustik temizleme sistemlerini çalıştırmak için basınçlı hava gerekir. Bu sayede, önemli miktarda buhar tüketen buharlı kurum üfleyiciler gibi geleneksel temizleme sistemlerine kıyasla çok daha düşük işletme maliyetleri gerçekleşir. Minimum sayıda hareketli parçalara sahip olduğundan Nirafon akustik temizleme sistemlerinin bakım, servis ve yedek parça maliyetleri düşüktür. Nirafon akustik temizleme sistemleri kompakttır ve uzun geri çekilebilir kurum üfleyiciler gibi geleneksel temizlik cihazlarıyla karşılaştırıldığında çok daha az yer kaplar. Bu, Nirafon sistemlerinin maliyet etkinliğini daha da artırır.


karşılaştırın ve seçiminizi yapın

Akustik temizleme ile buharlı kurum üfleyiciler

En yaygın kullanılan temizleme yöntemi olan kurum üflemeyle karşılaştırıldığında akustik temizleyicinin avantajları.

Akustik temizleme
Buharlı kurum üfleyiciler
 • 1. Kazan çalışırken bile hızlı ve kolay kurulum
 • 2. Bir kazanın tüm sıcaklık alanlarında kullanılabilir
 • 3. Erimiş veya kısmen erimiş kül ile de kullanılabilir
 • 4. Buhar yokken veya az miktar buhar olduğunda kullanılabilir
 • 5. Prosesin sürekli temizliği
 • 6. Ayrıca gölge alanları ve köşeleri temizler
 • 7. Diğer temizlik yöntemleri ile birlikte kullanılabilir
 • 8. Su gerekmez
 • 9. Aşınmaya neden olmaz
 • 10. Korozyon yok
 • 11. Mekanik yıpranma yok
sadece en iyisini yaratıyoruz

Firmamızın ürünleri

Nirafon'un çeşitli ürünleri, atıktan enerji elde etme tesisleri ve yakma tesislerinden geri kazanım kazanlarına veya kükürt giderme tesislerine ve çok daha fazlasına kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Ayrıca emisyon azaltma teknolojilerinin temizliği için mükemmel bir seçimdir.

NCSD® – üstün akustik temizleyici

Nirafon Temizleme Ses Cihazı (NCSD®), yüksek sıcaklıklı alanlar gibi kazan tesislerinin daha zor parçalarının akustik olarak temizlenmesi için ve W2E tesisleri ve biyokütle yakılan tesislerde düşük erime sıcaklığı olan küllerle birlikte kullanılan kanıtlanmış bir teknolojidir. NCSD®, küllerin hem eriyik hem de katı halde olduğu noktalarda bile ısı transfer yüzeylerini temiz tutabilir.

    Sıcaklık: < > 1000°C

Belgeyi indirin

Nirafon pnömatik akustik temizleyiciler

Nirafon pnömatik / hava tahrikli akustik temizleyiciler, genellikle, kazanlardaki farklı uygulamalardaki düşük sıcaklıklı alanların temizlenmesi için kullanılır: SCR, FGD, Baghouse ve ESP gibi buharlaştırıcılar, ekonomizörler, hava ön ısıtıcıları ve emisyon kontrol teknolojileri. NCSD® ile birlikte, bu temizleyiciler akustik temizleme sistemi tasarımımızın temelini oluşturur.

    Sıcaklık : < > 1000°C

Belgeyi indirin
ne yaptığımızı biliyoruz

Nirafon'un Helen Santrali'ndeki mevcut uygulaması

SCR sistemini temiz tutmak kesinti risklerini ortadan kaldırır

sorularınız varsa

Bize Ulaşın

Belirli bir uygulama ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Nirafon ekipmanının bir teklifiyle ilgileniyor veya teknolojiyle ilgili sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Temasa geçin

Lütfen formdaki tüm alanları doldurun ve bir mesaj gönderin

Türkiye
Demet Sok. Koru Apt. No: 17
GÖKTÜRK/İSTANBUL
+90(212) 322 1160
+90(532) 300 3020

Distribütörler

Simatec Process Ltd.
+98(0)21 88056307
Active Acoustic Engineering Sdn Bhd
+603-7803 9260
F. Harley & Company Private Limited
+91 33 22897676
Beijing TBR Tech Co. Ltd
+86(0)10-62387735
Blixt’s processteknik AB
+46 70 5112730

Logo cpmpany